НОВИНИ

Чубаров розповів у ЮНЕСКО, як окупанти руйнують Ханський палац у Бахчисараї

Розмова відбувалася у кулуарах конференції.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у кулуарах 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО розповів про знищення під виглядом реставраційних робіт Ханського палацу у Бахчисараї. Про це він написав у Facebook.

"У кулуарах 39-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО відбулася заздалегідь узгоджена зустріч з міністром освіти Швеції, лідером Партії зелених Густавом Фрідоліним. Обговорили ситуацію в Криму, зокрема знищення окупантами під виглядом реставраційних робіт Ханського палацу у Бахчисараї", - написав Чубаров.

Він зазначив, що передав міністру комплект фото, що свідчать про руйнацію палацу, які були надіслані днями з Криму.

Раніше журналіст Осман Пашаєв оприлюднив фото так званої реставрації Ханського палацу в Бахчисараї. За його словами, всі роботи здійснюють звичайні робітники, а не реставратори.

Нагадаємо, на початку жовтня підконтрольний окупаційній владі комітет з державної реєстрації та кадастру Криму зареєстрував право власності на 32 об'єкти нерухомості Ханського палацу.

Ханський палац-музей у Бахчисараї - найвідоміший музей, пов'язаний з історією кримських татар, територія літньої резиденції кримських ханів Гіреїв. На території музейного комплексу розташовані палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть. Пам'ятка є претендентом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поряд з Генуезькою фортецею в Судаку, Кримською астрофізичною обсерваторією, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.