НОВИНИ

У Латвії статус учасника Другої світової війни надаватимуть незалежно від сторони конфлікту

Учасниками війни планують визнати тих, хто станом на 17 червня 1940 року був громадянином Латвії або легально приїхав на постійне місце проживання.

У четвер, 2 листопада, у Латвії Сейм ухвалив у другому читанні законопроект про присвоєння статусу учасника Другої світової війни. Про це повідомляє балтійське видання Delfi.

Згідно з документом, статус учасника отримають усі ветерани, незалежно від сторони конфлікту. Мета такого рішення - визнати заслуги громадян Латвії, які брали участь у глобальному конфлікті, причому незалежно від того, проти кого вони воювали: нацистської Німеччини та її союзників чи проти СРСР.

У законопроекті наголошується, що Латвія не несе юридичної відповідальності за скоєне окупаційними силами під час окупації країни, а також, що вона не брала участі в військових діях під час Другої світової як самостійна держава.

Учасниками війни планують визнати тих, хто станом на 17 червня 1940 року був громадянином Латвії або легально приїхав на постійне місце проживання.

Водночас, у статусі буде відмовлено представникам націонал-соціалістичної партії нацистської Німеччини, її парамілітарних структур, таємної поліції та служб безпеки. Така само позиція й щодо засуджених за злочини проти людства, а також співробітників КДБ СРСР і ЛССР — за винятком тих, хто за радянських часів працював на адміністративно-господарських та пов'язаних з плануванням і фінансами посадах.

Учасникам війни видаватимуть свідоцтво встановленого зразка і пам'ятний нагрудний знак. Самоврядуванню дадуть можливість ухвалювати рішення щодо надання соціальних гарантій учасникам Другої світової війни та в рамках своїх бюджетів виділяти їм допомогу, пільги у сплаті муніципальних зборів або в отриманні послуг.

Як повідомлялося, 28 жовтня Україна відзначила 72-у річницю вигнання нацистів з України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.