НОВИНИ

У Міносвіти нагадали, що закон про освіту забороняє закривати гуртожитки на ніч

Законодавством України не передбачено будь-яких часових обмежень стосовно користування студентами житлом.

У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що студенти вищих навчальних закладів мають право на вільний доступ до гуртожитків, у яких мешкають, у будь-який час доби. Відповідний лист Громадської організації "Українська асоціація студентів" був оприлюднений на сайті міністерства.

У документі зазначено, що законодавством України не передбачено будь-яких часових обмежень стосовно користування студентами житлом у гуртожитках.

Наголошується, що це регулює закон України "Про освіту", де частина "Про вищу освіту" передбачає таке право для мешканців гуртожитків.

"Вважаємо неприпустимим встановлення вимог стосовно обов’язкового запису причин запізнення у спеціальні журнали або подання пояснювальних записок за такими фактами і подальшим їх розглядом адміністрацією ВНЗ", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у МОН зазначають, "про неможливість безпідставного виселення, залучення до примусових робіт, в тому числі чергувань, мешканців гуртожитків та неприпустимість необґрунтованого проникнення в кімнати гуртожитків".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.