НОВИНИ

Не відреагував на захоплення. В Одесі прокуратура затримала командира військової частини

Підполковнику оголошено підозру.

В Одесі прокуратура затримала виконуючого обов'язки командира військової частини за підозрою у нереагуванні на захоплення частини. Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос під час брифінгу у середу, 1 листопада.

"Вчора ввечері Військовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону було затримано в. о. командира частини підполковника ЗСУ, який не вжив заходів, пов'язаних із застосуванням фізичної сили, вогнепальної та холодної зброї, як це передбачено статутом вартової та постової служби, що призвело до захоплення частини земельної ділянки військової частини і порушення території військового об'єкту", - зазначив Матіос.

Також головний військовий прокурор повідомив про те, що підполковнику, в. о. командира, оголошено підозру за ч. 3 ст. 426 (умисне невиконання військовою службовою особою в умовах особливого періоду дій, які вона, згідно зі своїми посадовими обов'язками, повинна була виконати, що спричинило тяжкі наслідки).

"Крім того, затримано й оголошено підозру військовослужбовцю за контрактом, який, будучи призначеним у добовий наряд черговим групи зберігання авіаційної техніки, порушив статутні правила патрулювання і не вжив заходів для протидії невстановленим особам, які проникли на територію. Оголошено підозру за ч. 2 ст. 418 (порушення статутних правил патрулювання, що спричинило тяжкі наслідки, для запобігання яким призначено патрулювання, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану)", - додав Матіос.

"Зараз оголошено підозри, обох затриманих доставлено до районного суду Одеси для обрання запобіжних заходів. Санкція статті для чатового – до 5 років позбавлення волі, для командира, який вчинив службову недбалість, – до 7 років позбавлення волі. І так буде завжди, коли окремо взятий у балаклаві представник невідомої раси, нації та ментальності буде піднімати руку на військове майно, ЗСУ. А не дай боже представники ЗСУ або інші військовослужбовці, Нацгвардія, прикордонники не будуть виконувати своїх статутних обов’язків, ми будемо діяти адекватно, невідкладно, як би це комусь подобалося чи не подобалося", - прокоментували в прокуратурі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.