НОВИНИ

Київметропроект показав, як виглядатимуть станції метро на Виноградарі

Для пасажирів з обмеженою мобільністю на всіх нових станціях передбачені ліфти, а для працівників збудують готель для нічних змін.

Головний архітектор інституту "Київметропроект" Ярослав Левандовський показав остаточні варіанти вигляду платформ чотирьох станцій метро на Виноградарі. Про це пише Вечірній Київ.

За словами головного архітектора, при проектуванні метро на Виноградар по всій довжині лінії і її станціях збудують шумозахисні екрани і панелі. Також, усі нові станції матимуть  гранітне покриттям підлоги, яке є найбільш зносостійким матеріалом. А для пасажирів з обмеженою мобільністю на всіх нових станціях передбачені ліфти, а для працівників збудують готель для нічних змін.

Так, на станції "Проспект Правди"  планують  застосувати металеві панелі жовтого кольору та вперше поставити високі скляні панелі на шляхових стінах замість звичних керамічних плиток.  Зазначається, що крізь скло буде видне з чого складається станція. Станцію створюють в обмеженому просторі, тому її спроектували  з боковими платформами, а вестибюль "розгорнули" перпендикулярно станції, перехід ля пасажирів зробили над шляхами.

Водночас, станція "Мостицька" має аскетичний  дизайн з зеленими колійними стінами і гранітною підлогою.  На даху планують  облаштувати газон.

Левандовський зазначив, що для станцій метро, які будуватимуться після 2020 року також уже розроблені архітектурні проекти їх внутрішнього оздоблення.

Повідомляється, що під час проектування станції "Виноградар"  була зроблена  спроба обіграти назву, тому проектувальники  створили,  за допомогою 90 темно-фіолетових світильників, асоціацію з виноградом.

Натомість, станція "Маршала Гречка" буде мати класичний павільйон входу. Шляхову стіну прикрасять нішами, де розміщені вертикальні світильники. Стеля над коліями, яка також з функцією шумопоглинання, матиме рельєф, заглиблення і візуально буде відокремлена синім кольором від стелі платформи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.