НОВИНИ

НСЖУ зафіксувала п'ять випадків побиття журналістів протягом жовтня

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив, що правоохоронці не проводять належним чином розслідування випадків нападів на журналістів та ЗМІ.

Національна спілка журналістів України заявила про п'ять інцидентів побиття журналістів за період жовтня. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

За їхніми даними, найбільшої уваги наділили епізод з затриманням 24 жовтня спецпризначенцями трьох журналістів у Святошинському суді Києва – Дмитра Реплянчука («Громадське ТБ»), Сергія Лефтера (УНІАН) та Кирила Малишева («Страна.UA»). 

«Вони били по камері, повалили і били ногами. Намагалися вдарити по голові. Я кричав, що журналіст, а вони: ах ти преса, на!», – прокоментував Дмитро Реплянчук.

За його словами, журналісти одразу написали заяву про скоєння злочину й прокуратура Києва відкрила провадження за ч. 1 ст. 171 ККУ (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

"Наступного дня пройшов судмедекспертизу, зафіксували синці. Справи щодо всіх трьох журналістів об’єднали в одне провадження. Днями спілкувався вчергове з першим заступником міністра внутрішніх справ – він запевнив, що розслідування на його особистому контролі", – сказав Дмитро Реплянчук.

Крім того, спілка зафіксувала напад на журналіста Костянтина Риженка. У Херсоні, під час виборів Білозерської ОТГ 29 жовтня під час проведення зйомки з автобуса вибігли люди, які почали відбирати камеру й вчинили побиття.

У свою чергу, Голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив, що правоохоронці не  проводять належним чином розслідування випадків нападів на журналістів та ЗМІ, адже самі постійно застосовують фізичну силу.

"Вважаємо, що така ситуація є неприпустимою і вимагаємо публічного звіту від влади і правоохоронців щодо всіх справ, де постраждалими є журналісти", – наголосив Сергій Томіленко.

Зазначимо, що моніторинг НСЖУ "Індекс фізичної безпеки журналістів України" з початку року зафіксував 80 випадків проявів фізичної агресії до працівників ЗМІ.

Нагадаємо, 24 жовтня МВС вибачилося за побиття журналістів під час штурму Святошинського суду. Міністерство пообіцяло, що поліція буде розслідувати інцидент з побиттям журналістів під час штурму спецпризначенцями Святошинського суду Києва.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.