НОВИНИ

Росія вивозить антрацит з Донбасу через територію України - ЗМІ

За інформацією, Російська Федерація вже доставила до Польщі 45 вагонів з краденим вугіллям.

Росія з середини жовтня експортувала три тисячі тон антрациту з Донбасу до Польщі транзитом через українську територію. Про це пише Європейська правда.

Згідно з повідомленням, РФ уже доставила до Польщі 45 вагонів з вугіллям.

Так, пунктом відправлення вантажу є залізнична станція "Несветай" (м. Новошахтинськ, РФ), з якої вагони потрапляють на прикордонну залізничну станцію "Соловей" (Білгородська обл., РФ) і в'їжджають на територію України через станцію "Тополі" (Харківська обл.). Надалі ці ж вагони в'їжджали з України на територію Польщі через прикордонний перехід "Ізов-Хрубешов". Кінцевим пунктом призначення цього вантажу є станція "Ізов" (Польща).

Видання наголошує, що цю інформацію підтверджують дані Російських залізниць.

Повідомляється, що російське місто Новошахтинськ уже декілька років нічого не видобуває. За 25 км від міста знаходиться КПП "Должанський" (Луганська обл.), через який здійснюється вивезення вугілля з зони АТО в РФ.

Нагадаємо, польські ЗМІ повідомили, що антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від його продажу потрапляють в тому числі до кишені ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

4 жовтня польський міністр енергетики Кшиштоф Тхужевський підтвердив, що Польща ввезла 11 тис тонн вугілля з окупованих територій Донбасу. Згодом, міністр енергетики України Ігор Насалик повідомив, що в Польщі пообіцяли провести перевірку стосовно постачання антрациту з окупованих територій Донбасу і в подальшому заборонити такі постачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.