НОВИНИ

Приватні фірми заробляють по 10 грн на кожному солдаті щодня

Міністерство оборони витратить на харчування солдат на 213 млн грн більше запланованого, в результаті підвищення ціни закупленого солдатського пайка. Про це пише Юрій Ніколов у свіжому номері "Українського тижня".

Мінекономіки 25 березня погодило військові контракти на закупівлю харчування.

«Своя» компанія харчуватиме солдата за ціною 42 грн на добу. При цьому, готуючи тендер, Мінфін і Міноборони письмово погодили максимальну ціну солдатського пайка – 32,6 грн», –  розповів  екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.  

Таки чином, пояснює Гриценко, за 2011 рік один «свій» виконавець, обраний Єжелем, обійдеться бюджету на 213 млн грн дорожче.

«Згідно з нормами Кримінального кодексу, йдеться про «збитки в особливо великих розмірах» і про верхню планку міри покарання», - зазначає Гриценко.

Повний текст матеріалу читайте у № 14 Тижня

Нагадаємо, раніше Гриценко вимагав звільнення міністра оборони Михайла Єжеля через корупцію у держзакупівлі харчів.

8 лютого керівники підприємства «Івала» та державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський воєнторг», які забезпечують харчування солдат, заявили, що Міністерство оборони виштовхує їх з ринку, створюючи мільйонні заборгованості. Міноборони борги пояснило змінами у тендерному законодавстві.

9 лютого, міністр оборони Михайло Єжель заявив, що підприємство «Івала» має у суді довести, що Міністерство оборони заборгувало йому за послуги з організації харчування військовослужбовців. “За борги треба боротися. Вони думали, що якщо є заборгованість, то їм усе віддадуть на “блюдечке с голубой каемочкой”. Так не виходить. Ми готові судитися і віддати борг. Але треба, щоб був зворотній зв’язок”, - сказав Єжель. 

Того ж дня, міністерство уклало договір на організацію харчування майже 14 тисяч військовослужбовців у 6 областях держави з компанією «ОптУкрпром-ВР». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.