НОВИНИ

Оприлюднено невідомий епізод з життя Гітлера, який міг змінити хід історії - The Guardian

Соціалісти не взяли майбутнього фюрера до своєї партії.

Адольф Гітлер приєднався до Німецької робітничої партії (DAP), попередниці НСДАП, через те, що у 1919 році його не прийняли в Німецьку соціалістичну партію (DSP). Про це свідчить документ, який оприлюднив професор історії Абердинського університету Томас Вебер, повідомляє The Guardian.

Згідно запису, десь у вересні 1919-го Гітлер відвідав офіс видавництва DSP, де зустрівся з головою партії Хансом Грассінгером. Майбутній фюрер попросив дати йому в борг і запропонував свої послуги: він міг би писати для партійної газети, працювати на DSP і бути її членом. Грассінгер відмовив йому і в проханні, і в роботі, і в прийнятті в партію. 

Документ, написаний самим Грассінгером, зберігався в архіві Інституту сучасної історії в Мюнхені. Доступ до нього був відкритий ще у 1961 році, однак він залишався непоміченим.

«Я можу тільки припустити, чому DSP відмовили Гітлеру. Можливо, це пов'язано з його впертістю і небажанням партії миритися з тим, щоб хтось вказував їм», — сказав Вебер.

За словами професора, хід історії міг бути зовсім іншим, якби соціалісти взяли Гітлера.

Наприкінці вересня 1919 року Адольф Гітлер став членом DAP. Незабаром він став визначати діяльність всієї партії, і в лютому 1920-го організація, в тому числі за його ініціативою була перейменована в НСДАП. DSP в підсумку виявилася непопулярною і наприкінці 1922-го була розпущена, а багато її членів, включаючи одного з партійних лідерів Юліуса Штрейхера, примкнули до нацистів.

Як повідомлялося, учителя історії в штаті Каліфорнія тимчасово відсторонили від викладання після скарги, що він на уроках порівнював обраного президента Дональда Трампа з колишнім лідером фашистської Німеччини Адольфом Гітлером.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.