НОВИНИ

У Києві представили новий автоматизований мінометний комплекс UKR-MMС

Бойова машина оснащена автоматизованою цифровою системою управління вогнем.

На XIV Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2017» у Києві Державне підприємство «Укроборонсервіс» представило новий автоматизований мінометний комплекс UKR-MMС. Про це повідомляється на Ukrainian Military Pages.

"Ми створювали UKR-MMС, в першу чергу, як високоточний засіб вогневої підтримки мотопіхотних підрозділів рівня рота-батальйон. Основними складовими елементами мобільного мінометного комплексу є система управління вогнем, апаратура управління, механізм приведення в бойове положення і наведення міномета, безпосередньо сам міномет - точніше, його ствол. Все це, включаючи боєкомплект, розміщується на бойовій машині, яка здатна самостійно виконувати бойові завдання", - розповів заступник генерального директора ДП «Укроборонсервіс» Денис Шарапов.

Зазначається, що бойова машина оснащена автоматизованою цифровою системою управління вогнем. Для наведення використовуються механізми і приводи, керовані системою управління вогнем (СУВ). Час готовності до стрільби з похідного положення - 35 секунд. Час переведення з бойового положення в похідне - не більше 25 секунд. Максимальна дальність стрільби зі штатної міномета 2Б11 при використанні штатних боєприпасів - до 7,2 км. Досвідчений розрахунок може забезпечити скорострільність до 12 пострілів в хвилину. Екіпаж бойової машини складається з трьох осіб, один з яких - водій.

У комплексі UKR-MMС, в порівнянні з попередньою версією мінометного «Барса-8», застосована зовсім інша конструкція розгортання міномета і конструкція опорної плити. Механізм приведення в бойове положення і наведення міномета та опорна плита, розроблені іспанськими партнерами ДП «Укроборонсервіс» - Everis Aeroespacial у Defensa S.L.U.

При транспортуванні міномет укладається в горизонтальному положенні, а для стрільби він за допомогою пневматичної системи розгортається назад. Кути горизонтального наведення становлять ± 60°, вертикального наведення від 45° до 90°, наведення міномета здійснюється за допомогою електромеханічних приводів. Також є резервний режим ручного дублювання, який використовується в разі пошкодження системи в бою. Опорна плита 120-мм міномета, що встановлюється на задній платформі машини, передає сили відкату на ґрунт. Після проведення пострілу за допомогою механізму міномет може бути згорнутий і підготовлений до транспортування за кілька секунд.

Загальна чисельність батареї - 24 особи. Всього - 11 машин, з яких 6 - безпосередньо бойовий комплекс UKR-MMС.

Як повідомлялось, держконцерн «Укроборонпром» уперше продемонстрував передову розробку КП «НВК» «Іскра» - 3D оглядовий локатор 80К6Т, який призначений для видачі цілевказівок засобам протиповітряної оборони. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.