НОВИНИ

Волкер запевнив, що США активно розглядають можливість надати Україні летальну зброю

За словами спецпредставник Держдепу, питання можливої миротворчої місії ООН у зоні конфлікту на Донбасі також залишається актуальним.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки "активно розглядають" можливість постачання летальної оборонної зброї Україні. Про це він розповів у інтерв'ю інформагенції Reuters під час свого візиту до Києва.

За словами Волкера, постачання зброї Україні не мало б бути суперечливим питанням.

"Ніхто не переймається, коли хтось захищається, якщо тільки це не агресор, тож це питання не мало б бути таким контроверсійним", - наголосив він.

При цьому спецпред зазначив, що актуальним залишається питання можливої миротворчої місії ООН у зоні конфлікту на Донбасі, зокрема, коли така місія могла б розпочати роботу і в якому вигляді.

Також Волкер нагадав про свої переговори з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, у яких так і не було досягнуто прориву.

"Ми дивимося, чи можемо сформувати якісь спільні ідеї щодо того, як миротворчі сили можуть бути корисними для розв'язання конфлікту", - пояснив Волкер.

Він додав, що миротворці на Донбасі можуть бути ефективними тільки в тому разі, якщо матимуть більше повноважень, ніж пропонує Росія.

Як повідомлялось, Волкер вважає, що росіяни не можуть брати участі в миротворчій місії на Донбасі. 

Раніше міністр оборони США Джеймс Меттіс запевнив, що в Сполучених Штатах Америки розглядається питання надання Україні летального зброї. Меттіс також запевнив, що США продовжать надавати Україні допомогу в оборонному секторі і чекають імплементації стандартів НАТО.

Також Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.