НОВИНИ

Рейд у нічному клубі в Києві. У військкомат до затриманих не пускають адвоката

Тим часом юристи проаналізували дії поліції, вказавши на порушення.

До затриманих у Києві під час рейду поліції в нічному клубі «Jugendhub» у військкомат не пускають адвоката і родичів, а також карету швидкої допомоги. Про це повідомив адвокат Масі Найєм у Facebook.

"Станом на 17:56: адвоката Романа Стоічева не пускають. Нікого не випускають з військкомату. Поліція не приїжджає на виклик, який робив адвокат, понад 40 хвилин ніякої реакції", - повідомив він.

За словами Найєма, родичі затриманих, які перебувають у військкоматі, потрапити до них не можуть, передати затриманим паспорти також забороняють.

Згодом він повідомив, що до затриманих також не пустили «швидку допомогу».

Читайте також: В офісі обудсмена відреагували на затримання в нічному клубі Києва

Також Найєм поширив інформацію юридичної компанії «Міллер», яка здійснює захист затриманих. Юристи проаналізували дії поліції, вказавши на порушення.

«Під час проведення слідчих дій:

  • було застосовано фізичну силу до відвідувачів закладу, чим було вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ст. 365 Кримінального Кодексу України;
  • також перед проведенням слідчої дії представниками правоохоронних органів не було роз’яснено особам, до яких були застосовані такі дії, їх права і обов’язки, передбачені Кримінальним процесуальним Кодексом України, а також відповідальність, встановлена законом, чим порушили ч. 3 ст. 223 Кримінального процесуального Кодексу України;
  • також було вилучено майно без дотримання норм ст. 236 Кримінального процесуального Кодексу України;
  • були проведені обшуки в інших приміщеннях, не вказаних в ухвалі, чим було порушено ст. 30 Конституції України, а також ч. 5 ст. 236 Кримінального процесуального Кодексу України;
  • також були обшукані майже всі відвідувачі, чим порушено норми ч.3 ст. 208, ст. ст. 223, 236 Кримінального процесуального Кодексу України.

Окрім вищевказаних порушень відвідувачів закладу без оформлення документів, як передбачає норма ст. 104 Кримінального процесуального Кодексу України, було частково направлено в райвіділ поліції на вулицю Герцена буд.9», - йдеться у звіті юридичної компанії.

Нагадаємо, в ніч з 27 на 28 жовтня правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу «Jugendhub». Поліція заявила про затримання 17 людей з наркотиками. 32 відвідувачів доставлено до військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу. Як з'ясувалося вже у військкоматі, серед утримуваних там опинилися і студенти, і навіть мешканці анексованого Криму, які не отримували жодних повісток. Крім того очевидці повідомили, що правоохоронці застосовували до них силу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.