НОВИНИ

У ЄС заявили, що пильно стежитимуть за створенням Антикорупційного суду

Депутат Європарламенту Ребекка Гармс наголосила, що у Євросоюзі очікують створення Антикорупційного суду.

Депутат Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що у Євросоюзі очікують створення Антикорупційного суду та будуть пильно стежитити за цим. Про це вона розповіла на щорічній конференції "Київського діалогу".

При цьому Гармс наголосила, що Україна уже досягла помітних успіхів у створенні багатьох антикорупційних інституцій.

"Упродовж останніх 12 місяців Україна досягла великих успіхів у сфері боротьби з корупцією: було створено у дуже прозорий спосіб Національне антикорупційне бюро, в Україні є Спеціалізована антикорупційна прокуратура, є закон щодо декларування майна, а також щодо спецконфіскації. Далі ми очікуємо побачити процес створення незалежного Антикорупційного суду", - зазначила вона.

Також Гармс додала, що від моменту голосування в парламенті відповідного закону про створення Антикорупційного суду і до його повної імплементації треба буде пройти доволі тривалий шлях.

"Ми зараз перебуваємо на етапі роботи над законом. Мені здається дуже добрим те, що європейці прийняли рішення брати активну участь у цьому процесі і відстежувати впровадження абсолютно всіх рішень у боротьбі з корупцією в Україні", - підкреслила євродепутат.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що у висновку Венеціанської комісії йдеться про відкликання законопроектів щодо створення в Україні Антикорупційного суду.

Нагадаємо, 17 жовтня під будівлею Верховної Ради зібралося близько 1000 осіб, які вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону. Також Петро Порошенко закликав депутатів створити робочу групу з напрацювання законопроекту про створення Антикорупційного суду. Згодом учасники акції протесту біля Верховної Ради оголосили президенту України Петру Порошенку ультиматум: протягом п'яти днів внести до парламенту законопроекти про імпічмент та про Антикорупційний суд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.