НОВИНИ

Прем'єр-міністр Іспанії прокоментував проголошення незалежності Каталонією

Рахой закликав іспанців зберігати спокій.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой прокоментував проголошення незалежності Каталонії та закликав іспанців зберігати  спокій. Про це він у п’ятницю, 27 жовтня, написав у Twitter.

"Закликаю  іспанців зберігати спокій. Правова держава відновить законність у Каталонії", - написав він 

 

Як повідомлялось, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а згодом Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом, Сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. 

Зазначимо, 17 жовтня Іспанський Конституційний суд ухвалив рішення, яким визнав недійсним закон про проведення референдуму про незалежність Каталонії, який парламент регіону прийняв 6 жовтня.

При цьому Пучдемон виключив проведення в автономії дострокових виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.