НОВИНИ

Перший в Україні. У Житомирі відкрили пам’ятник Олегу Ольжичу

Урочистості відбулися у міському сквері імені Ольжича.

У п'ятницю, 27 жовтня, у Житомирі відкрили пам’ятник видатному поету, політичному діячу, археологу, почесному громадянину Житомира Олегу Ольжичу. Про це повідомляє УНІАН.

«Сьогодні ми відкриваємо перший в Україні пам’ятник націоналісту, видатному поету, політичному діячу, археологу, Почесному громадянину міста Олегу Ольжичу», - сказав голова Житомирської ОДА  Ігор Гундич.

Урочистості відбулися на розі вулиць Перемоги та Ольжича у Житомирі у сквері імені Ольжича.

Як відомо,Олег Ольжич, справжнє ім’я і прізвище якого Олег Кандиба, - син поета Олександра Олеся, народився 21 липня 1907 року у Житомирі. У 1923 р. сім’я Кандиб емігрувала. Ольжич навчався у Карловому університеті у Празі, спеціалізувався з історії, зокрема, археології.

Здобув світове визнання своїми дослідженнями пам’яток Трипільської культури. З початку 30-х років стає відомим як поет.

У 30-х роках Ольжич присвячує себе українській національній визвольній боротьбі, вступає в ОУН. У травні 1944 року Ольжича за підпільну антинімецьку діяльність було заарештовано у Львові, а у червні закатовано у концтабірній в’язниці у Саксенгаузені.

Як повідомлялося, особистий архів українського поета та політичного діяча Олега Ольжича, який нині зберігається у Канаді, буде передано Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.