НОВИНИ

СБУ почала спецрозслідування щодо депутатів Севастопольської міськради

Двох чиновників звинувачують у державній зраді.

Працівники Служби безпеки України почали спеціальне досудове розслідування щодо депутатів Севастопольської міськради за звинуваченнями в державній зраді. Про це в п'ятницю, 27 жовтня, повідомляє прес-служба СБУ.

Згідно з повідомленням, правоохоронці зібрали повну доказову базу та встановили, що двоє депутатів шостого скликання, обрані на чергових виборах депутатів Верховної Ради АР Крим у 2010 році, свідомо порушили Конституцію та інші закони України.

"Вони, достовірно знаючи, що Севастополь є невід’ємною частиною України, проголосували за "незалежність" півострова, створення так званої "Республіки Крим" та за перейменування міської ради у "Законодательное собрание города Севастополь", чим завдали шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості України", – йдеться в заяві.

Так, слідчі інкримінують зловмисникам порушення ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Стосовно депутатів розпочато спеціальне досудове розслідування, оскільки вони постійно перебувають на території тимчасово окупованого Криму.Крмі того, їх уже оголошено в розшук.

За інформацією видання "Українська правда", депутатів звуть Геннадій Басов та Олександр Антонєнков. Обидва є в базі "Миротворця".

Як повідомлялося, 12 жовтня прокуратура Автономної Республіки Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишньої депутатки Верховної Ради Криму, яка сприяла окупації Криму.