НОВИНИ

Клімкін розповів, як можна позбавити Росію права вето в Радбезі ООН

Міністр також підкреслив, що ООН потребує термінового реформування.

Необхідно пройти складний шлях, аби позбавити Росію права вето у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на конференції "Київські трансатлантичні діалоги".

Відповідаючи на запитання щодо того, чи можна якось позбавити Росію права вето у Раді безпеки ООН, міністр зазначив:

"Звичайно, але до того маємо йти дуже складним шляхом. Що до того може призвести? По-перше, реформа ООН, а Росія її блокує. І по-друге - це можливе рішення Міжнародного суду. Для чого і працюємо у Міжнародному суді ООН. Тобто, це звичайно, складний процес. Це не можна зробити сьогодні-завтра, але маємо бути послідовні, і Росія це розуміє, і цього дуже боїться", - наголосив Клімкін.

Також глава МЗС заявив, що ООН є незамінним елементом для підтримання "міжнародної архітектури", але організація потребує термінового реформування усієї своєї структури.

"Один з моїх друзів одного разу сказав дуже сумний жарт, я вважаю, що це дуже сумний жарт – що нам знадобиться Третя світова війна, щоб реформувати Раду безпеки (ООН)", - заявив Клімкін.

"Але ми повинні бути чесними і справедливими, розуміючи реальність, і ми розуміємо, що ми маємо Росію, постійного члена Ради безпеки і агресора, яка принципово блокує будь-яку спробу протидії російській агресії в Україні. І, почасти, значення нашого (непостійного) членства і значення нашої налаштованості в Раді безпеки ООН стосувалося і стосується подальшого просування реформи Організації Об'єднаних Націй", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, 24 жовтня під час засідання Ради безпеки ООН Росія наклала вето на винесений США на голосування проект резолюції, який передбачає продовження мандата для розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії.

Раніше президент України Петро Порошенко виступив за обмеження права вето і його подальше скасування, заявивши, що РФ використовує право вето в Радбезі ООН як ліцензію на вбивствоШвеція та Норвегія також підтримали ініціативу щодо обмеження права вето.

Після початку агресії проти України Росія неодноразово ветувала резолюції, проти яких не мали заперечень інші члени Радбезу, в тому числі щодо створення міжнародного трибуналу по розслідуванню катастрофи рейсу МН-17.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.