НОВИНИ

У Нацбанку погіршили прогноз зниження інфляції

За інформацією регулятора, наприкінці 2018 інфляція складе 7,3%, хоча попередній прогноз становив 6%.

У Національному банку України погіршили прогноз зниження інфляції на 2017 і 2018 роки. Про це повідомила прес-служба НБУ.

"До кінця 2017 року інфляція увеличитися до 12,2% (попередній прогноз - 9,1%). Надалі інфляція продовжить сповільнюватися і наблизиться до центральної точки цільового діапазону в третьому кварталі 2018 року. По закінченні 2018 інфляція складе 7,3% ( попередній прогноз - 6%) ", - йдеться у повідомленні.

При цьому прогноз інфляції на 2019 залишився незмінним на рівні мети - 5%.

Також з метою приведення інфляції до цільових показників та з урахуванням окреслених ризиків Нацбанк вирішив підвищити облікову ставку до 13.5% річних.

"Більш жорстка монетарна політика насамперед спрямована на упередження подальшого погіршення інфляційних очікувань. Крім того, такий стриманий монетарний стан є реакцією на  підвищення ризиків затримки відновлення співпраці з МВФ та прискорення споживчого попиту внаслідок підвищення соціальних стандартів", - зазначає прес-служба фінустанови.

У НБУ прогнозують, що інфляція наблизиться до центральінфляція матиме тенденцію до сповільненняної точки цільового діапазону в третьому кварталі 2018 року.

Раніше в НБУ повідомили, що до кінця 2017 року  та відхилиться від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 в.п.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.