НОВИНИ

У Єврокомісії висловили скептицизм щодо "плану Маршалла" для України

Єврокомісар заявив, що рівень довіри до України не дуже високий, тому кошти будуть віділяться тоді, "коли щось буде зроблено".

Європейська комісія вже отримала від Литви "план Маршалла" для України, але поки не поспішає його затверджувати. Про це повідомив єврокомісар Йоганнес Ган на Форумі громадянського суспільства Східного партнерства, пише Європейська правда.

"Я отримав план Маршалла від міністра закордонних справ Литви", - повідомив комісар.

Однак, Ган не став чітко прогнозувати, чи буде затверджений цей документ.

"Зараз всі і всюди говорять про "плани Маршалла", можна говорити, що є "інфляція планів Маршалла" – є плани для Африки, для України, ще для когось", – сказав він.

За його слоами, Єврокомісія має необхідний інструментарій для підтримки України, і запевнив, що гроші будуть виділятися виключно із вимогами проведення реформ.

"Ми готові давати гроші, але не будемо давати їх без чітких критеріїв. Вибачте, що маю це говорити, але рівень довіри не дуже високий, і тому ми платимо, коли щось буде зроблено", - наголосив він.

Ган також додав, що для залучення інвестицій потрібен не план, а зміна бізнес-клімату.

"Україна на 80 місці за привабливістю бізнесу. Тобто Україні є багато що зробити, щоби зробити свої бізнес-середовище більш привабливим", - пояснив він.

Як повідомлялось 25 серпня, Єврокомісія збирається вивчити "план Маршалла" для України, проект якого передбачає щорічне виділення Україні 5 млрд євро.

План Маршалла (European Recovery Program, Marshall Plan) був програмою економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Її запропонував в 1947 році держсекретар США Джордж Маршалл, а сам план почав діяти в квітні 1948 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.