НОВИНИ

Ірина Шум: Український Інститут при МЗС має запрацювати у ключових столицях 2018 року

Важливою відмінністю між роботою в культурному центрі та на дипломатичній службі буде те, що в перших установах працюватимуть не дипломати

Є сподівання, що запуск новоствореного Українського Інституту при Міністерстві закордонних справ у ключових столицях, як-от Берлін чи Варшава, відбудеться 2018 року. Про це в коментарі Тижню розповіла координаторка проекту Ірина Шум.

«Уже вся підготовча робота зроблена. Ми маємо всі документи й скоро оголосимо конкурс на посаду голови Інституту», — повідомила вона.

За її словами, важливою відмінністю між роботою в культурному центрі та на дипломатичній службі буде те, що в перших установах працюватимуть не дипломати.

«Наша мета, аби в цих культурних центрах працювала професійна команда, яка набиратиметься за конкурсом і до уваги братиметься саме досвід реалізації міжнародних проектів», — каже Шум.

Зазначимо, що міністр закордонних справ Павло Клімкін представив проект Українського Інституту в лютому цього року, а 21 червня Кабінет міністрів видав розпорядження про утворення державної установи Український Інститут.

Цю структуру буде афілійовано з МЗС, однак вона має бути самостійною у визначенні змістовного наповнення своєї роботи, як зазначив міністр. Фінансування Інститут отримуватиме частково з державного бюджету, частково від донорів і благодійників.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.