НОВИНИ

Понад 15% українців досі підтримують ідею вступу до Митного союзу з РФ

Відсоток прихильників інтеграції із Митним союзом набагато вищий у східних та південних областях. Проте й у інших населених пунктах досі є жителі, які підтримують ідею вступу.

У вересні за вступ України до Митного Союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном проголосували б 15% жителів України, 55% - проти, і 30% - не визначилися або не стали би брати участі у такому референдумі. Про це свідчать опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Зазначається, що ставлення до питання про Митний союз за останні три роки залишилось майже незмінним: у грудні 2014 року підтримало близько 17% мешканців України, у вересні 2017 року - 15% (різниця - в межах статистичної похибки).

Відсоток прихильників інтеграції із Митним союзом набагато вищий у східних та південних областях. Проте й у інших населених пунктах досі є жителі, які підтримують ідею вступу. У західному регіоні інтеграцію підтримують 6%, проти - 74%, не визначилися - 20%; у центрі за - 12%, проти - 58%, не визначилися - 30%; у південних областях за - 23%, проти - 38%, не визначилися - 38%; на сході за - 28%, проти - 39%, не визначилися - 33%.

Опитування проводилося з 16 вересня по 1 жовтня 2017 року. За допомогою методу особистого інтерв'ю соціологи опитали 2040 людей, які проживають у 108 населених пунктах усіх областей України, окрім окупованого Криму. У Донецькій та Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Нагадаємо, у жовтні опитування соціологічної групи "Рейтинг" показало, що 35% українців хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання. Найбільше тих, хто бажав би змінити місце проживання серед мешканців заходу.

Як повідомлялося, у жовтні серед опитаних українців 54% висловили готовність взяти в руки зброю в разі виникнення  відповідної загрози. Про це свідчать результати дослідження, проведеного у вересні соціологічною групою «Рейтинг».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.