НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Рух ЧЕСНО: Кожен другий суддя Києва – недоброчесний

За результатами аналізу суддів першої інстанції, понад 52% суддів столиці є недоброчесними.

Понад 52% суддів першої інстанції Києва є недоброчесними. Такими є результати аналізу Руху ЧЕСНО, який презентували 26 жовтня, передає кореспондент Тижня.

За даними руху ЧЕСНО, всього у 12 столичних судах, серед яких були досліджені Господарський суд міста Києва, Окружний адміністративний суд міста Києва та 10 районних судів, працює 369 суддів. При цьому найбільший відсоток недоброчесних суддів (понад 60% від загальної кількості) працює у Печерському, Шевченківському та Солом'янському районних судах.

Зокрема, щодо судді Сергія Вовка, який працює у Печерському райсуді і був головуючим у складі колегії суддів, що засудила Юрія Луценка, було відкрите кримінальне провадження за підробку та використання підробленого рішення суду. Суддя Шевченківського райсуду Володимир Бугіль, зокрема, виносив сумнівні рішення щодо активістів Революції Гідності, а суддя Солом'янського райсуду Олександр Бобровник ухвалив сумнівні рішення, закривши кримінальні провадження щодо Юрія Іванющенка за розкрадання Кіотських мільйонів.

"За результатами нашого аналізу ми визначили, що кожний другий столичний суддя – недоброчесний. Ми маємо на увазі, що цей суддя порушив щонайменше один критерій доброчесності руху ЧЕСНО, зокрема, порушував права людини, виносив сумнівні рішення, не може пояснити свої статки, порушував правила суддівської етики або залучений до корупції чи кримінальних справ. Навіть після революції, усіх процесів очищення, люстрації, звільнення суддів за порушення присяги, яке відбувалося минулого року восени у столичних судах досі працює 67 суддів, які виносили рішення проти Майдану.Більше того, майже 20% цих суддів вказують неправильні відомості у деклараціях доброчесності, зокрема, вони замовчують у своїх деклараціях той факт, що вони виносили такі рішення проти майданівців", - наголосила керівник комунікаційного напряму кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Лілія Дроздик.

Старший аналітик кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Іван П’ятак розповів, що суддів оцінювали суддів за п’ятьма критеріями: непричетність до корупції та кримінальних правопорушень; непричетність до ухвалення сумнівних рішень; прозорість статків та відповідність стилю життя задекларованим статкам; дотримання норм професійної етики; непричетність до порушення прав людини.

"За результатами такого аналізу в нас вийшла наступна статистика: найбільше порушені критерії щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень, а також щодо прозорості статків – у кожній категорії по 114 суддів", -зазначив П’ятак.

За словами Галини Чижик, юриста кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! та співкоординатора Громадської ради доброчесності, база суддівських профайлів громадського руху ЧЕСНО є першою в Украні онлайн-базою даних, у якій уніфікована усі інформація про чинних суддів: про їхню кар’єру, статки, професійний шлях, родинні зв’язки, журналістські публікації та розслідування.