НОВИНИ

В Естонії відбулася церемонія вручення журналістської премії імені Шеремета

Нагороду присудили незалежному азербайджанському журналісту-розслідувачу Афгану Мухтарли, якого спецслужби викрали в Грузії 29 травня та таємно перевезли до Азербайджану.

У Таллінні під час Форуму громадянського суспільства Східного партнерства пройшла церемонія вручення журналістської премії імені Павла Шеремета. Про це повідомляє "Європейська правда".

Нагороду присудили незалежному азербайджанському журналісту-розслідувачу Афгану Мухтарли, якого спецслужби викрали в Грузії 29 травня та таємно перевезли до Азербайджану.

26 жовтня цю нагороду вручили дружині журналіста, Лейлі Мустафаєвій, оскільки її чоловік досі перебуває у в’язниці. 

За словами Мустафаєвої, її чоловік передав через адвоката лист зі зверненням до учасників форуму, але згодом адвоката обшукали і конфіскували цей документ.

Премію імені Шеремета вручають за сміливість та відданість журналістським стандартам представникам ЗМІ з країн-членів Східного партнерства. Афган Мухтарли писав статті, зокрема, про незаконний трафік та контрабанду через кордон Азербайджану.

Першим лауреатом став український журналіст, кримчанин Микола Семена, який отримав нагороду в листопаді 2016 року.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

Журналісти "Слідство.Інфо" і міжнародної мережі OCCRP оприлюднили фільм-розслідування про вбивство Павла Шеремета. З-поміж іншого, журналісти з’ясували, що авто колишнього чи теперішнього працівника СБУ Ігоря Устименка було помічене на відео з камер спостережень в ніч перед вбивством журналіста. У СБУ заявили, що Устименко звільнений зі спецслужби в квітні 2014 року. Нацполіція допитала Устименка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.