НОВИНИ

Україна подала позов до ЄСПЛ через викрадення дітей-сиріт на Донбасі

Міністр юстиції зазначив, що українська влада звинувачує Москву в викраденні дітей і вивезенні їх на російську територію.

Україна подала позов проти Росії до Європейського суду з прав людини, через події на Донбасі в 2014 році. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко 25 жовтня.

"Позов містить більше 100 свідчень свідків з великою кількістю документів", - сказав він.

Він зазначив, що Україна звинувачує Москву в викраденні на Донбасі дітей-сиріт і вивезенні їх на російську територію. При цьому Петренко додав, що це вже другий позов до Росії в ЄСПЛ, пов'язаний з подіями на Донбасі.

Як повідомляється, на початку весни Україна подала в ЄСПЛ позов проти РФ по Криму.

Він заявив, що Україна веде велику судову війну проти Росії. За його словами, є низка справ у Міжнародному суді ООН в Гаазі. У квітні цей суд задовольнив вимогу Києва про введення тимчасових забезпечувальних заходів щодо Росії.

Нагадаємо, перший позов було подано 13 березня 2015 року, він стосується захоплення Росією Кримського півострова і подій, які відбулися пізніше на сході України. Скарга стосується численних порушень прав людини.

Серед претензій до Росії – застосування РФ примусового громадянства у Криму. Україна подала вже п'ять скарг до ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також щодо відповідальності Росії за події на Донбасі.

1 червня 2017 року Євросуд визнав прийнятність першого позову України до Російської Федерації за дії Москви в Криму в 2014 році, зокрема, за фактами порушення прав людини на півострові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.