НОВИНИ

У Міносвіти вважають, що поширенню української мови заважає суржик на телебаченні

У Міносвіти вважають реалізацію Державної програми розвитку української мови у 2004-2010 роках "цілком ефективною".

"На всіх освітніх рівнях кількість учнів, вихованців та студентів, які навчаються українською мовою, зросла. У 2003 році українською навчалося 75% школярів, а в 2011 - 82,3%", - заявив головний спеціаліст департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

При цьому однією з головних проблем практичного застосування української мови в Міносвіти вважають її недостатню популярність в теле- і радіоефірі.

"Щоб населення користувалося мовою у повсякденному житті, потрібно, щоб у ЗМІ мова була гарною та естетичною, - відзначають фахівці міністерства. - На жаль, мова, яку можна чути у випусках новин, насичена елементами суржику, що створює у громадян стереотип "несолідність" української мови".

Між тим дані Міносвіти суперечать інформації Інституту соціології Національної академії наук.

"Освіта не сприяє розширенню сфери застосування української мови", - пояснила заступник директора інституту Євген Головаха.

За його словами, "відсоток молоді до 29 років, що використовує українську в повсякденному спілкуванні, не змінюється з 1992 року і становить 35%, при цьому 40% молоді говорить російською мовою, хоча вони отримували освіту українською".

Як нещодавно повідомило головне управління статистики в Харківській області, у Харкові батьки надають перевагу дитсадкам з українською мовою спілкування.

А спроби закрити україномовні школи на Донеччині і Луганщині зустріли активний опір батьків учнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.