НОВИНИ

Європарламент затвердив нову систему реєстрації на кордонах Шенгену

Нововведення допоможе ідентифікувати терористів.

У середу, 25 жовтня, Європейський парламент проголосував за введення загальної електронної системи реєстрації в'їзду та виїзду на кордонах Шенгенської зони. Про це повідомляє прес-центр  Європарламенту.

Нововведена система дозволить отримувати інформацію про громадян країн, що не входять до ЄС. Заміна штампування паспортів значно прискорить перевірки на кордонах. За дане рішення проголосували 477 євродепутатів, 139 були проти і 50 утрималися.

"Правила, що стосуються людей, які в'їжджають до Шенгенської зони, терміново потребують оновлення через проблеми безпеки, а також збільшення кількості мандрівників за останні роки", - прокоментували у Європарламенті.

Система міститиме дані про подорожуючих, щоб пришвидшити перетин кордону, й посилить виявлення фальшивих документів або відстеження осіб, які затримуються в Шенгенській зоні довше затверджених 90 днів у 180-денному періоді.

Крім цього, запровадження системи допоможе ідентифікувати терористів. Служби безпеки матимуть  доступ до  даних і під час  перехресної перевірки з іншою інформацією, оперативно зможуть  видати попередження.

Нагадаємо, 20 червня Рада Європейського Союзу ухвалила постанову про внесення змін до регламенту 1995 року, яким встановлено єдиний формат короткострокових шенгенських віз. Бо діюча візова наліпка, яка перебуває в обігу протягом 20 років, скомпрометувала себе серйозними інцидентами з підробками і шахрайством".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.