НОВИНИ

Влада Курдистану заявила про плани заморозити результати референдуму

У заяві зазначено, що Іракський Курдистан не бажає "розв'язувати війну і кровопролиття" з Багдадом.

Іракський Курдистан 24 жовтня заявив про готовність заморозити результати референдуму щодо незалежності та ініціювати переговори з владою Іраку. Про це повідомляє телеканал Rudaw.

У заяві зазначено, що Іракський Курдистан не бажає "розв'язувати війну і кровопролиття" з Багдадом та запрошує владу країни обговорити результати минулого референдуму за столом переговорів.

"Напади і конфронтації між силами Іраку та Пешмерги, що почалися 16 жовтня 2017 року, особливо сьогоднішні сутички, завдали шкоду обом сторонам, а також привели до безперервного кровопролиття, заподіяння болю і соціальних хвилювань серед різних частин іракського суспільства", – йдеться в заяві.

Крім того, курди  виступили з пропозицією встановити режим припинення вогню в Курдистані.

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Проти його проведення, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрила кордон з регіоном.

Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку. Оголошення результатів відбулося попри заклик прем'єр-міністра Іраку Гайдера аль-Абаді, який виступив за "скасування" підсумків цього опитування й діалог "в рамках конституції".

Згодом у ЗМІ повідомили, що Іракський Курдистан вирішив провести президентські та парламентські вибори 1 листопада. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.