НОВИНИ

Болгарські пілоти відмовляються літати на російських винищувачах МіГ-29

Водночас, міністр оборони країни Красимір Каракаджанов звинуватив пілотів, які бойкотують використання російських літаків, у проведенні політично мотивованої кампанії.

Болгарські військові льотчики відмовляються виконувати навчальні польоти на російських винищувачах МіГ-29, посилаючись на питання безпеки у застарілих літаках. Про це заявив заступник міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов, пише Радіо Свобода.

Міністр оборони Красимір Каракаджанов звинуватив пілотів, які бойкотують використання російських літаків, у проведенні політично мотивованої кампанії. Він наполягає, що Болгарія відновлюватиме всі свої МіГ-29 та близько 20 російських бомбардувальників Су-25.

Болгарія приєдналася до НАТО у 2004 році, але більша частина військової техніки цієї країни все ще є російською. Болгарські військово-повітряні сили мають сім літаків МіГ-29 у придатному для використання стані.

Балканська країна оголосила тендер на 770 мільйонів євро, щоб замінити їх вісьмома новими винищувачами. Консервативний уряд прем'єр-міністра Бойка Борисова з травня протистоїть колишньому військовому льотчику, президентові Румену Радеву та опозиціонерам-соціалістам у питанні придбання нових літаків.

Тимчасовий уряд, призначений Радевим, вирішив, що Болгарія купуватиме літаки Gripen шведського виробництва. Але парламентський комітет у червні ветував це рішення, запропонувавши натомість купити в Португалії вживані американські винищувачі F-16 та літаки Eurofighter Typhoons.

Раніше президент Болгарії Румен Радєв виступив проти ремонту російських винищувачів МіГ-29, що перебувають на озброєнні болгарської армії РБ, наполягаючи на придбанні нових винищувачів, які відповідають стандартам НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.