НОВИНИ

Український суд заарештував журналістку з Казахстану

Після цього Жанар Ахмет оголосила голодування.

Казахстанську журналістку та громадську діячку Жанару Ахмет Києво-Святошинський райсуд взяв під варту на 18 днів. Про це заявив її захисник Владислав Грищенко.

Так, з урахуванням уже проведеного в слідчому ізоляторі часу, журналістці залишилося ще 15 діб. Захист оскаржуватиме це рішення.

"Ми вважаємо, що суддя незаконно залучила до справи довідку про те, що Ахметовій відмовлено в наданні статусу біженця. Це була не завірена нотаріально ксерокопія. Як ця довідка могла потрапити в прокуратуру? Прокуратура не сторона в її міграційній справі. Ми подаватимемо апеляцію", — заявив Грищенко.

За інформацією, Ахмет після рішення суду оголосила голодування.

Влада Казахстану звинувачує журналістку за статтею 177 Кримінального кодексу - шахрайство. Захист наполягає на тому, що журналістка вже була на батьківщині засуджена за цією статтею і повторне покарання буде незаконним.

Тепер за процедурою протягом 18 днів влада Казахстану має надіслати запит про екстрадицію і українська сторона повинна буде прийняти рішення.

Нагадаємо, 21 жовтня адвокат журналістки з Казахстану Жанар Ахмет Владислав Грищенко повідомив, що  після того як громдська діячка втекла з Казахстану через переслідування, її затримали у Києві. Він також зазначив, що її затримали через те, що вона начебто перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за запитом влади Казахстану. Згодом, у ЗМІ з'явилася інформація, що київська поліція цю інформацію спросутвала.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.