НОВИНИ

Росія в Радбезі ООН наклала вето на резолюцію щодо продовження розслідування хіматак у Сирії

Китай утримався від голосування.

У вівторок, 24 жовтня, під час засідання Ради безпеки ООН Росія наклала вето на винесений США на голосування проект резолюції, який передбачає продовження мандата для розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії. Про це повідомляє DW.

Спільна слідча комісія у складі працівників ООН і Організації по забороні хімічної зброї (Joint Investigative Mechanism, JIM) була сформована у 2013 році для вивчення цих питань. Відзначається, що ще один постійний член Ради безпеки - Китай - утримався від голосування.

Мандат місії закінчується в середині листопада. 26 жовтня місія представить останній із запланованих звітів. Спільна слідча комісія була створена у відповідь на рішення сирійської влади знищити запаси хімічної зброї. Серед завдань місії - встановлення конкретних фактів використання хімічних боєприпасів та визначення відповідальних за це осіб.

Нагадаємо, Росія визнала, що в Сирії був використаний нервово-паралітичний газ.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун - 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.