НОВИНИ

У Молдові призначили міністра оборони, попри незгоду Додона

Спікер парлменту, який взяв на себе тимчасове виконання обов’язків президента, у вівторок, 24 жовтня, підписав відповідний указ.

Голова парламенту Молдови Андріан Канду замість президента Ігоря Додона підписав указ про призначення глави Міністерства оборони країни. Про це пише місцеве видання Deschide.

Так, Канду, який взяв на себе тимчасове виконання обов’язків президента, у вівторок, 24 жовтня, підписав відповідний указ.

Тепер оборонне відомство очолить Еуджен Стурз, який уже офіційно склав присягу.

Згідно з повідомленням,  Конституційний суд Молдови 17 жовтня ухвалив рішення за яким голова парламенту або прем'єр-міністр візьмуть на себе тимчасове виконання обов'язків президента для вирішення питання з призначенням міністра,  якщо президент Молдови буде не в змозі це зробити.

Зазначимо, що восени прем'єр-міністр Павло Філіп двічі пропонував главі держави кандидатуру Еуджена Стурза на посаду міністра оборони, проте президент двічі її відхиляв. Натомість, президент запропонував альтернативну кандидатуру - генерала Віктора Гайчука.

Як повідомлялося, 8 вересня президент Молдови Ігор Додон зажадав відставки виконувача обов’язки міністра оборони країни Георгія Галбури. Таке рішення було пов'язане з тим,що  57 військовослужбовці Збройних сил (ЗС) Молдови прибули на Яворівський полігон у Львівській області для участі у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017, хоча 5 вересня президент Молдови заборонив військовослужбовцям країни брати участь у міжнародних навчаннях.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.