НОВИНИ

Газпром відмовився платити штраф АМКУ добровільно

Російська корпорація відмовилася виплачувати штраф на суму 172 млн грн, який наклав Антимонопольним комітет, тому стягнення коштів наразі відбувається у примусовому порядку.

Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв заявив, що російський Газпром відмовився виплачувати штраф на суму 172 млн грн, накладений комітетом, тому стягнення коштів наразі відбувається у примусовому порядку. Про це він розповів у інтерв'ю РБК-Україна.

"На сьогодні стягнуто 80 мільйонів гривень, це початок. Частина з цієї суми - дивіденди, які виплачувалися на адресу Газпрому з території України. Далі мова йде про те, що у нас є двосторонні договори про правову допомогу, які передбачають визнання судових рішень. Звичайно ж, основна перспектива щодо стягнення цього боргу, це дії за кордоном. Це перспектива не одного місяця", - сказав Терентьєв.

При цьому він нагадав, що рішення по Газпрому було прийнято у січні 2016 року, до штрафу 86 млрд грн додалося ще стільки ж пені за його несвоєчасну виплату.

"Нараховано пеню, яка обмежена розміром штрафу, тому виходить сума 172 мільярди гривень. На превеликий жаль, Газпром ігнорував наш процес. Ми залучали його як учасника. Коли було прийнято рішення в цій справі, у Газпрому була можливість оскаржити наше рішення у суді. Представники компанії Газпром подали позов, який оскаржує наше рішення", - зазначив Терентьєв.

У свою чергу Господарський суд, не отримавши необхідних документів, повернув справу для усунення недоліків. Російська компанія має подати увесь затребуваний пакет.

"Замість цього, Газпром почав оскаржувати повернення позовної заяви. Заперечуючи цей момент, вони пропустили строк добровільного виконання нашого рішення. Наше рішення вступило у силу. Ми звернулися з позовом про стягнення штрафу, це вже наші активні дії. Ми пройшли всі інстанції із результатом, що рішення підлягає виконанню, у нас є всі документи про стягнення з компанії Газпром штрафу у розмірі 172 мільярдів гривень", - повідомив голова АМКУ.

Наразі Держвиконавча служба у рамках своєї компетенції стягує з Газпрому відповідний штраф примусово.

"Для того, щоб стягнути штраф примусово, потрібно заарештувати його активи - грошові кошти, корпоративні права або інші активи, які у нього є в першу чергу на території України, в другу чергу - за її межами", - додав Терентьєв.

Як повідомлялось, український суд ухвалив рішення щодо стягнення з Газпрому штрафу на 171 млрд грн.