НОВИНИ

Мінфін підготував трьохетапний план монетизації субсидій

На рахунок людини буде надходити певна сума коштів, з яких розраховуватиметься за комунальні послуги, а залишок зможе витратити на енергоефективні заходи.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко повідомив, що Міністерство фінансів України розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який буде складатися з трьох етапів. Про це він пише в своїй статті для ZN.UA.

За його словами, перший етап включатиме монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств - надавачів послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидиантов і їх верифікація тощо). І нарешті, на третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

"Зараз ми на першому етапі, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні надавачів послуг", - наголосив Марченко.

Він також зазначив, що після опалювального сезону 2017-2018 роках планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств-надавачів послуг, що створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам.

"Крім того, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків — до 24-го числа кожного місяця, що буде гарантувати своєчасність оплати", - додав Марченко.

Раніше Міністр соціальної політики України Андрій Рева під час «Години запитань до Уряду» у парламенті наголосив, що підвищення пенсій з жовтня 2017 року ніяк не вплине на розмір «зимових» субсидій. 

Також міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що на адресні субсидії українцям у держбюджеті передбачили 55 мільярдів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.