НОВИНИ

У Києві поліція затримала журналістку з Казахстану

На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.

Журналістку Жанару Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, затримали у Києві. Про це повідомив її адвокат Владислав Грищенко.

За його словами, журналістку і громадську діячку затримали через те, що вона перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за запитом влади Казахстану.

У Києві Жанара Ахмет разом із 9-річним сином живуть менше року і просять політичного притулку.

«21 жовтня близько 18 години в квартирі Жанари Ахмет вимкнули світло, коли вона вийшла в коридор подивитися, що сталося (бо в усьому будинку світло було), до неї підійшли двоє людей в цивільному. Вони назвалися працівниками української поліції, при цьому документи не показали», — сказав Грищенко.

За його словами, Жанара Ахмет передбачає, що це були працівники казахстанських правоохоронних органів.

Ахмет змогла викликати охорону житлового комплексу і зажадала викликати поліцію. Після того, як поліцейські прибули, люди в штатському зникли.

«Працівникам Нацполіції надійшла інформація, що нібито за цією адресою живе людина, яка ховається від правоохоронних органів Казахстану і перебуває в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу», — додав адвокат.

За словами Владислава Грищенко, інформацію про те, в якій справі і коли Жанара Ахмет була оголошена в розшук, захисту не надали.

Жанара Ахмет була змушена тікати в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.

Нагадаємо, 14 жовтня в аеропорту Бориспіль прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який перебував у міжнародному розшуку. Згодом Бориспільський міський районний суд заарештував Гусейнова на 18 діб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.