НОВИНИ

У Польщі почав діяти закон про знесення радянських пам'ятників

Під декомунізацію потрапили пам'ятні та меморіальні об'єкти, насипи, обеліски, колони, барельєфи, бюсти, пам'ятні камені, пам'ятні дошки і плити, написи і знаки.

У суботу, 21 жовтня, у Польщі набув чинності закон про декомунізацію, згідно з якими в країні мають знести кількасот пам'ятників, меморіальних дошок та споруд періоду СРСР. Про це повідомляє Gazeta Pravna.

Зазначається, що на виконання положень закону відведено 12 місяців.

Як уточнюється, під декомунізацію потрапили пам'ятні та меморіальні об'єкти, насипи, обеліски, колони, барельєфи, бюсти, пам'ятні камені, пам'ятні дошки і плити, написи і знаки.

Виняток зроблено для меморіалів, розташованих на кладовищах або інших похованнях, об'єкти, які не виставлені на загальний огляд, твори мистецтва, об'єкти, встановлені для демонстрації в наукових і освітніх цілях, а також споруди, внесені до реєстру пам'яток архітектури.

У МЗС Польщі раніше пояснювали, що закон про знесення радянських пам'ятників спрямований на те, щоб "порвати з символікою тоталітарного режиму", однак він не торкнеться місць поховань радянських солдатів.

Нагадаємо, 17 липня президент Польщі Анджей Дуда схвалив поправки в закон про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах будівель і об'єктів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.