НОВИНИ

У Києві на місці занедбаного спорткомплексу зведуть Меморіальний центр "Бабин Яр"

Міська влада затвердила межі земельної ділянки для центру.

Влада Києва остаточно затвердила межі земельної ділянки, де буде зведено Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", відкриття якого заплановане на 2021 рік - до 80-х роковин трагедії. Про це повідомив голова наглядової ради проекту, голова виконавчої ради Єврейського агентства для Ізраїлю Натан Щаранський.

Меморіальний центр буде зведено на місці занедбаного спорткомплексу на Дорогожичах.

"Було проведено ретельне розслідування релігійними авторитетами, висновки яких у результаті були затверджені головним рабином Ізраїлю, і що нам дало сьогодні остаточно затвердити межі ділянки, на якій буде меморіальний комплекс", - зазначив Щаранський. Він уточнив, що вже 21 листопада буде представлено основні напрямки, за якими буде розвиватися проект зведення Меморіалу.

Дивіться також фоторепортаж: У Бабиному Яру презентували проект Лапідарію з могильних плит

Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх розповів, що для будівництва Меморіалу передбачена ділянка площею 54,8 тис. кв. м на місці занедбаного спортивного комплексу, а також ділянка 22,3 тис. кв. м - частина парку, де не буде вестися будівництво.

"У парку не проводитиметься забудова. Тільки благоустрій... Ми не будемо ходити по кістках. Та територія, де буде відбуватися забудова, - це не цвинтар. Ми впевнені, що знайшли правильне місце, оскільки це найближчий майданчик до місця винищення", - зазначив рабин.

Наприкінці 2018 року організатори також мають намір визначити на конкурсі архітектора майбутнього комплексу.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що вважає зведення Меморіалу одним з головних своїх завдань на посаді голови міської адміністрації. Він також наголосив, що має намір зберегти "зелену зону" парку.

Нагадаємо, в березні цього року відбулися установчі збори і було створено наглядову раду меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.