НОВИНИ

Суд повернув державі компанію Ахметова "Укртелеком"

Крім того, компанія "ЕСУ" повинна сплатити пеню в розмірі 2,1 млрд гривень за неналежне виконання договору купівлі продажу пакета акцій.

У четвер, 19 жовтня, Господарський суд міста Києва ухвалив рішення щодо приватизації бізнесменом Рінатом Ахметовим ПАТ "Укртелеком", яким  постановив розірвати договір купівлі-продажу від 2011 року. Про це повідомляє прес-служба суду.

Так, своїм рішенням суд повністю задовольнив вимоги Фонду держмайна та визнав договір купівлі-продажу між ВАТ "Укртелеком" між ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" та ТОВ "ЕСУ" (кінцевий бенефіціар Рінат Ахметов- Ред.).

Згідно з рішенням суду, держбанк повинен списати з рахунку ТОВ "ЕСУ" вартість купленого пакету акцій, а також стягнув з товариства пеню в розмірі 2,1 млрд гривень за неналежне виконання договору купівлі продажу пакета акцій.

Як повідомляється,21 липня Господарський суд Києва зобов'язав власника "Укртелекому" компанію "ЕСУ" повернути Державному експортно-імпортному банку 2,8 млрд гривень.

12 липня суд ухвалив стягнути з компанії "ЕСУ" на користь Укрексімбанку 2 243,6 млн гривень заборгованості за номінальною вартістю облігацій, 354,091 млн гривень заборгованості за процентним доходом, 119,161 пені за прострочення виконання зобов'язань за облігаціями, 92,370 млн гривень інфляційних видатків, 24,948 млн гривень - 3% річних у зв'язку з простроченням зобов'язань за паперами і 240 тис. гривень видатків зі сплати судового збору.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку в строки, установлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Зазначимо, ТОВ "ЕСУ" володіє 92,79% акцій "Укртелекому". Компанія викупила «Укртелеком» в 2011 році, заплативши 10,57 млрд грн. Цю покупку частково профінансували два державних банки. У 2013 році компанію придбав холдинг "СКМ" українського бізнесмена Рината Ахметова.

100% акцій ПАТ "Укрексімбанк" перебуває в державній власності. За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк посідав 3-е місце (165,6 млрд гривень) серед 90 робочих банків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.