НОВИНИ

ВР направила законопроекти щодо недоторканності нардепів до Конституційного суду

Верховна Рада направила до Конституційного Суду для оцінки законопроекти №7203 Президента України та №6773 групи депутатів щодо обмеження недоторканості народних депутатів.

У четвер, 19 жовтня, Верховна Рада включила до порядку денного та направила до Конституційного Суду для оцінки законопроекти №7203 Президента України та №6773 групи депутатів щодо обмеження недоторканості народних депутатів. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За прийняття проектів постанов 7203/П  та 6773/П проголосувало відповідно 336 та 328 парламентарів.

Зазначається, що президентським законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Разом із тим пропонується зберегти "індемнітет" - народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

Також передбачається, що відповідний закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

У свою чергу депутатським законопроектом пропонується також виключити частини першу, третю статті 80 Конституції, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності і залишити частину 2 цієї статті щодо "індемнітету".

Однак, на відміну, від президентського законопроекту, проект депутатів передбачає набрання чинності законом з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідмолялось, у разі розгляду 18 жовтня комітетом з питань правової політики та правосуддя законопроектів щодо скасування депутатської недоторканності, голова Верховної Ради Андрій Парубій ініціюватиме розгляд цього питання у парламенті в четвер, 19 жовтня. 

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект №7203 про внесення змін до статті 80 Конституції України, яка скасовує недоторканність народних депутатів України

Додамо, що 17 жовтня під будівлею Верховної Ради зібралося близько 1000 осіб, які вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.