НОВИНИ

В Іспанії вирішили призупинити автономію Каталонії

Уряд країни 21 жовтня застосує статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління Каталонії.

Уряд Іспанії у суботу, 21 жовтня, застосує статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління Каталонії. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя.

"Уряд Іспанії в суботу розпочне процедуру за статтею 155 Конституції, яка дозволить призупинити політичну автономію Каталонії", - заявив прем'єр-міністр у четвер", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після заяви лідера Каталонії Карлеса Пучдемона щодо незалежності регіону уряд Іспанії скликав спеціальне засідання Кабінету міністрів.

Раніше видання La Vanguardia повідомляло, що лідер Каталонії Карлес Пучдемон оголосить про остаточну незалежність регіону, якщо влада Іспанії відхилить пропозицію діалогу та застосує статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління регіону.

Додамо, що прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой зажадав від уряду Каталонії пояснень щодо того, чи проголосив  регіон незалежність від Іспанії. Також Рахой зазначив, що відповідь каталонського лідера Карлеса Пучдемона "визначить, якими будуть майбутні події протягом наступних кількох днів", а власне формальне звернення центрального уряду до уряду Каталонії необхідне для початку процедури позбавлення Каталонії автономного статусу, яка прописана у 155-й статті конституції Іспанії.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.