НОВИНИ

Порошенко обговорив закон про освіту з президентом Румунії

Також у телефонній розмові йшлося про актуальні питання українсько-румунських відносин.

Президент України Петро Порошенко провів телефону розмову з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом, під час якої, зокрема, було обговорено закон України "Про освіту" в частині захисту мовних прав національних менших. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, також обговорювалися актуальні питання українсько-румунських відносин.

«Президент Румунії підтвердив незмінність підтримки територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України… Президент України запросив президента Румунії здійснити візит до України найближчим часом», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 13 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін у ході обговорення закону про освіту з румунськими політиками повідомив, що Румунія готова до відкритого діалогу.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту". Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.