НОВИНИ

Мінгареллі заявив про готовність донести до ЄС позицію України щодо закону про освіту

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х‘юг Мінгареллі розуміє аргументацію України і готовий донести її до Брюсселя.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х‘юг Мінгареллі погодився донести аргументацію України щодо статті 7 закону "Про освіту" до Європейської комісії та Європейського парламенту. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки.

Під час зустрічі з послом ЄС міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що що питання імплементації мовної статті Закону «Про освіту» узгоджуватиметься у двосторонніх перемовинах з представниками національних меншин.  

"Ми сподіваємось на позитивний висновок Венеційської комісії, оскільки, з правової точки зору, текст мовної статті закону «Про освіту» повністю відповідає як нашому законодавству, так і нашим міжнародним зобов’язанням", - зазначила Гриневич.

Також вона підкреслила, що закон ґрунтується на європейських цінностях та визначає структуру освіти, яка узгоджується зі структурою, що функціонує у країнах ЄС.

"Ми розуміємо вашу аргументацію і готові донести цю позицію до Брюсселя", - наголосив Мінгареллі.

Раніше очільник представництва України при Європейському союзі  Микола Точицький заявив, що питання стосовно освітнього закону в порядку денному сесії Ради асоціації Україна – ЄС може з’явитися лише за узгодженням з українською стороною. 

Як повідмолялось, Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.