НОВИНИ

Венеціанська комісія відхилила законопроект щодо створення Антикорупційного суду в Україні - Парубій

Спікер Ради зазначив, що висновок комісії передбачає, що президент має внести на розгляд свій варіант проекту закону.

У вівторок, 17 жовтня, голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що у висновку Венеціанської комісії йдеться про відкликання законопроектів щодо створення в Україні Антикорупційного суду. Про це він заявив на погоджувальній раді Парламенту.

Парубій зазначив, що законопроекти, які передбачають створення антикорупційного суду, були відправлені на Венеціанську комісію для експертної оцінки.

"Ми вже отримали результат цієї експертної оцінки і вона передбачає відкликання депутатами зазначених законопроектів. Також вона передбачає, що президент має внести на розгляд свій варіант проекту закону", - сказав він.

Крім того, він додав, що Верховна Рада розгляне відповідний президентський документ, коли він буде зареєстрований.

Зазначимо, що 17 жовтня під Верховною Радою зібралося близько тисячі людей, які вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону.

Як повідомлялося,  6 жовтня, Венеційська комісія на пленарному засіданні надала висновок, в якому підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого Законом "Про судоустрій і статус суддів". 10 жовтня Європейський союз зажадав від України створення Антикорупційного суду та заявив про готовність надати українській владі підтримку з відбором суддів. 

Нагадаємо, ще у березні народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук ініціювали законопроект №6011 "Про антикорупційні суди". Однак 9 березня Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок, у якому йдеться про те, що цей проект закону є неконституційним, а його ухвалення парламентом у ВРП вважають недоцільним.

Додамо, що про необхідність створення Антикорупційного суду в Україні наголошували у багатьох світових організаціях. Зокрема, ще у лютому голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що в Україні якнайшвидше треба створити антикорупційний суд, а його судді мають обиратися за справедливою і прозорою процедурою. З подібними заявами виступили також заступник голови представництва Європейського союзу в Україні Томас Фреллесен і голова Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі 

Також 13 липня у Києві президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав, що Європейський Союз не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках української судової системи. Пізніше керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас пояснив, що Жан-Клод Юнкер говорив про необхідність створення незалежного органу для боротьби з корупцією, що є першочерговим, але не так важливо, як саме він називатиметься.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.