НОВИНИ

Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про зняття недоторканності

Президент вніс у Раду як невідкладний проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України, яка скасовує недоторканність народних депутатів України.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект №7203 про внесення змін до статті 80 Конституції України, яка скасовує недоторканність народних депутатів України. Відповідний проект закону зареєстрували в парламенті у вівторок, 17 жовтня.

Наразі законопроект  спрямований на розгляд профільного комітету.

Відповідно до ст. 80 Конституції, депутатам Ради гарантується депутатська недоторканність: вони не несуть юридичної відповідальності за результати голосування чи висловлювання в парламенті та його органах (крім відповідальності за образу чи наклеп), а також не можуть бути без згоди парламенту притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Пропонується викласти цю статтю в такій редакції: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування чи висловлювання в парламенті та його органах, окрім відповідальності за образу чи наклеп".

При цьому президент пропонує, щоб відповідний закон - у разі ухвалення - набув чинності з 1 січня 2020 року.

Як повідомлялось, 17 жовтня під будівлею Верховної Ради зібралося близько 1000 осіб, які вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону.

Нагадаємо, що на початку версеня президент України Петро Порошенко закликав депутатів внести зміни до Конституції, які скасують недоторканність для депутатів нового скликання парламент з 1 січня 2020 року. Про це він заявив під час щорічного послання у Верховній Раді, передає "Інтерфакс-Україна".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.