НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Під Радою зібралося близько тисячі людей

Вони вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону.

У вівторок, 17 жовтня, станом на 10:00 ранку під будівлею Верховної Ради зібралося близько 1000 осіб. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

Протестувальники збираються на площі Констутуції, тримають в руках партійні прапори "Самомопомічі" і "Батьківщини". Також присутні активісти з банерами "Руху нових сил" і Національного Корпусу.

Вони вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону.

(Фото: Станіслав Козлюк)

Водночас, зі сторони вулиці Грушевського під будівлею парламенту зібралося близько 100 осіб у камуфльованій формі, яка схожа на форму батальйону "Донбас Україна".

(Фото: Станіслав Козлюк)

Також перекриті центральні вулиці Києва: Грушевського, Липська, Шовковична, Інститутська, Лютеранська.

Прохід на площу Конституції можливий лише через рамки металодетекторів та після огляду правоохоронцями особистих речей.

Зазначимо, що з 10 ранку розпочалося засідання погоджувальної Ради, а ранкове пленарне засідання Верховної Ради України розпочнеться о 13.00.

Як повідомлялось, ще у березні народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук ініціювали законопроект №6011 "Про антикорупційні суди". Однак 9 березня Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок, у якому йдеться про те, що цей проект закону є неконституційним, а його ухвалення парламентом у ВРП вважають недоцільним.

Додамо, що про необхідність створення Антикорупційного суду в Україні наголошували у багатьох світових організаціях. Зокрема, ще у лютому голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що в Україні якнайшвидше треба створити антикорупційний суд, а його судді мають обиратися за справедливою і прозорою процедурою. З подібними заявами виступили також заступник голови представництва Європейського союзу в Україні Томас Фреллесен і голова Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі 

Також 13 липня у Києві президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав, що Європейський Союз не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках української судової системи. Пізніше керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас пояснив, що Жан-Клод Юнкер говорив про необхідність створення незалежного органу для боротьби з корупцією, що є першочерговим, але не так важливо, як саме він називатиметься.

Нагадаємо, у липні Порошенко підготував проект змін до Конституції про скасування депутатської недоторканності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.