НОВИНИ

Освітній скандал. У Литві вважають "нереальним" перегляд угоди про асоціацію з Україною

Очільник МЗС Литви заявив, що "освітні питання" не можна вносити до загального порядку денного Європейського союз.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що перегляд угоди про асоціацію України з Європейським союзом – неможливий.

 «Гадаю, це нереально і цього не станеться, оскільки у нас щодо України і Угоди про асоціацію є консенсус», – сказав він.

За його словами, подібні питання повинні розглядатися у ході двостороннього діалогу, а Україна відкрита до такого діалогу.

«На мою думку, питання третіх країн не мають «вклинюватися» у загальноєвропейську позицію. Це повинно розглядатися у двосторонньому діалозі, й наскільки мені відомо, Україна йде на такий діалог, а також – на консультації із Венеційською комісією, що є дуже важливо. І якщо будуть якісь проблеми чи зауваження, – українці готові співпрацювати. Тому ці питання повинні йти своєю чергою. Їх не можна вносити до загального порядку денного Європейського союзу», – стверджує Лінкявічус.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ Польщі виступило проти перегляду угоди про асоціацію України з Європейським Союзом (ЄС) і планує заохочувати Київ та Будапешт розв'язати освітню проблему шляхом діалогу. 

Нагадаємо, 13 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час обговорення закону про освіту з румунськими політиками повідомив, що Румунія готова до відкритого діалогу.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.