НОВИНИ

Автор "Ікон революції" відреагував на відновлення зображень на Грушевського

Sociopath назвав вандалізмом акцію організації "Новий вогонь" і нагадав, що слідчі дії по факту знищення "Ікон революції" досі тривають.

Автор графіті «Ікони революції» Sociopath назвав акцію з відновлення зображень вандалізмом, наголосивши, що після неї вже немає можливості провести реставраційні роботи для відновлення оригінальних майданівських символів. Про це він написав у Facebook.

«Найсумніше те, що вандальна акція організації “Новий Вогонь” остаточно знищила можливість будь-яких реставраційних робіт з відновлення оригінальних майданівських символів, і показала наскільки великим є бажання самопіару вкупі з людською дурістю, якій чомусь так сліпо потакають. Нанесені плями не мають нічого спільного зі справжніми революційними символами. Сподіваюсь, на цей раз самовільні дії Дмитра Різниченка і компанії на роль відновлювачів історичної пам’яті не залишиться поза увагою правоохоронних органів, а їх творчі недопотуги будуть засуджені громадськістю, яка не дозволяє маніпулювати собою», - заявив митець.

Він також пояснив, чому організація «Новий вогонь» поширила інформацію про його нібито відмову брати участь у відновленні графіті.

«Я дію в рамках правового поля, і як би мені не хотілося відновити “Ікони Революції” тут і зараз, навіть у 2014-му я погоджував створення усіх своїх робіт на Майдані зі штабом Революції. Сьогодні я не маю морального права знівелювати можливість законних підстав для відновлення “Ікон Революції”, і якщо людський закон писаний не для усіх і не заради цього була Революція Гідності, тоді навіщо загинула Небесна Сотня і продовжують гинути наші герої на Сході!?», - йдеться у повідомленні художника.

Sociopath нагадав, що слідчі дії по факту знищення «Ікон Революції» досі тривають.

«Фінішує складний процес законних дозволів. Тому я прошу вас не вестися на подібні провокації і звертаюся до усіх тверезомислячих українців, патріотичних організацій, Генпрокурора Юрія Луценка, міністра МВС Арсена Авакова дати моральну і правову оцінку подібним діям і остаточно припинити спекуляції навколо цієї теми», - підсумував митець.

Зазначимо, що у вересні художник попросив не відновлювати графіті без його участі.

Як повідомлялося, 14 жовтня організація "Новий вогонь" відновила графіті "Ікони Революції", які художник Sociopath створив під час Революції гідності на фасаді будівлі на вулиці Грушевського. В організації заявили, що знищені малюнки неможливо було реставрувати, а Sociopath нібито відмовився їх відновлювати. Окрім графіті на фасаді будівлі з’явився напис "Новий вогонь" з логотипом організації.

Нагадаємо, на початку вересня із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності, хоч потім змінив свою думку. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.