НОВИНИ

У МВС Іспанії пригрозили узяти під контроль Каталонію

Хуан Ігнасіо Зойдо заявив, що уряд візьме під контроль Каталонію, якщо Карлес Пучдемон двозначно відповість на питання про те, оголосив він про незалежність чи ні.

Уряд Іспанії може взяти під контроль Каталонію, якщо лідер регіону Карлес Пучдемто двозначно відповість на питання Мадрида про те, оголосив він про незалежність від Іспанії чи ні. Про це заявив міністр внутрішніх справ Іспанії Хуан Ігнасіо Зойдо, повідомляє Reuters.

"Якщо він (Карлос Пучдемон, лідер Каталонії - ред.) відповість неоднозначно, це означає, що він не хоче діалогу, і тому іспанський уряд повинен буде вжити заходів", - сказав глава іспанського МВС.

Наразі Пучдемон продовжує переговори з місцевими сторонами для підготовки своєї відповіді про те, чи була 10 жовтня проголошена незалежність регіону.

Раніше прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой зажадав від уряду Каталонії пояснень щодо того, чи проголосив  регіон незалежність від Іспанії. Також Рахой зазначив, що відповідь каталонського лідера Карлеса Пучдемона "визначить, якими будуть майбутні події протягом наступних кількох днів", а власне формальне звернення центрального уряду до уряду Каталонії необхідне для початку процедури позбавлення Каталонії автономного статусу, яка прописана у 155-й статті конституції Іспанії.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.

10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки".

Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.