НОВИНИ

У Києві вандали спаплюжили будинок із зображенням Іоанна Павла II

На неділю, 15 жовтня, заплановане відкриття муралу.

У Києві зловмисники залишили антипольські написи на будинку № 2 на бульварі Марії Приймаченко, де в неділю, 15 жовтня, за участю мера Києва та послів Польщі та Ватикану в Україні планується урочисте відкриття муралу з образом святого Іоанна Павла ІІ. Про це повідомило польське видання Polish Press Agency з посиланням на речника польського посольства у Києві Кароля Язовського.

За його словами, написи на стіні будинку з'явилися, ймовірно, у ніч на суботу, 14 жовтня.

На місце події прибули польські дипломати, які повідомили українських правоохоронців про злочин. Після фіксації поліцією акту вандалізму комунальні служби Печерського району Києва усунули написи.

Зокрема, вандали намалювали свастику, а також польські написи "стерти це" (usunac to), "Польська собача кров" у різних інтерпретаціях (Polska psa krew, Psa polski krew), "уніати не пройдуть" (Unia nie przejdzie).

Зазначимо, завтра окрім відкриття муралу у Києві відбудуться урочисті заходи з приводу надання колишній вулиці Патріса Лумумби імені святого Іоанна Павла ІІ.

Нагадаємо, раніше зловмисники розмалювали Почесне консульство України в польському місті Ряшів. Вандали спаплюжили будівлю різними написами червоною фарбою. Писали польською мовою: "Україна - ОУН-УПА", "Waffen SS Galitzien", біля герба України намалювали шибеницю і напис Raus (нім. мовою "геть"), свастику і напис російською "нет".

Поліція оприлюднила фото вандала, який спаплюжив консульство. Згодом зловмисника заарештували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.