НОВИНИ

Мусульмани не терористи. У Криму російські силовики затримали щонайменше 25 учасників одиночних пікетів

Публічних коментарів російських силовиків із цього приводу немає.

У суботу, 14 жовтня, російські силовики затримали щонайменше 25 осіб після проведення одиночних пікетів проти репресій РФ щодо кримських татар, мусульман в окупованому Криму. Про це повідомляє "Кримська солідарність" у Facebook.

Зазначається, що  до райвідділу поліції в Джанкої доставили дев'ятьох учасників одиночних пікетів: Надіра Алієва, Айдера Сулейманова, Ереджепа Абібуллаєва, Нарімана Аметова, Мустафу Мурахаса, Ленура Керімова, Ділярвера Юнусова, Абляміта Зіядінова Абляміта, і Лемана (прізвище уточнюється - ред.).

«Після того, як у них взяли пояснювальні та зняли відбитки пальців, п'ять осіб відпустили на свободу. Ще чотири перебувають у поліції», – повідомили в організації.

Також, як повідомляє «Кримська солідарність», в районні відділи поліції доставили двох людей у селищі міського типу Кіровське – Аблязізова Едема й Сусанова Абдульмаліка, чотирьох активістів у Феодосії – Рустемова Руслана, Урімова Азізі, Ерала Дані, Мустафаєва Рустема, п'ятьох учасників одиночного пікету в місті Старий Крим – Асанова Ділявера, Куламетова Герайа, Куламетова Зекі, Куркчі Рустема, Якубова Сімара, двох пікетувальників у Ленінському районі – Абдуразакова Кемала і Мустафаєва Арсена.

За даними організації, після отримання пояснювальних і вилучення плакатів, учасників одиночних пікетів у Старому Криму відпустили.

У суботу, 14 жовтня, на всій території анексованого Росією Криму на одиночні пікети проти репресій силовиків щодо кримських татар, мусульман вийшло більше ніж 100 осіб.

Адвокат і правозахисник Еміль Курбедінов повідомив, що затриманих у анексованому Криму людей, які вийшли на одиночні пікети проти сваволі російських силовиків на півострові, відвозять на приватних автомобілях без розпізнавальних знаків поліції.

Публічних коментарів із цього приводу російських силовиків немає.

Після анексії Криму на території півострова почастішали випадки зникнення людей, переважно з-поміж кримських татар. При цьому в підконтрольному Росії Слідкомі Криму стверджують, що «масових зникнень кримських татар на півострові немає».

Нагадаємо, 12 жовтня підконтрольний окупаційній владі Криму Сімферопольський суд на два місяці заарештувавшістьох затриманих у Бахчисараї кримських татар. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.