НОВИНИ

У Будапешті відбулася сепаратистська акція "Самовизначення для Закарпаття"

За словами посла України, мітингувальники заявили, що «Закарпаття по закону належить Угорщині».

У Будапешті під посольством України пройшла акція "Самовизначення для Закарпаття", яку організувала партія «Йоббік». Про повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп у Facebook.

«Акція під Посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України, адже організатори з самого початку заявили, що вони виступають за: "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України", виражають протест проти "варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів», - розповіла дипломатка.

Вона також наголосила, що у відповідь на протест України угорська сторона повідомила про право на мирне зібрання та здійснення протестів, під час яких учасники вільно висловлюють свої думки, та про право на донесення спільно сформульованої позиції.

«Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: "Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні"…. І для повноти картинки – офіційний прапор каталонської автономії», - зазначила Непоп.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ Угорщини повідомило українському посольству про акцію 13 жовтня під гаслом "Самовизначення для Закарпаття". Організаторами акції виступила угорська право-радикальна партія "Йоббік". Українське МЗС направило Угорщині ноту протесту через заплановану акцію.